Stāvokļa ziņojums: 1 mēnesis tBTC rc.1
2020. gada 15. septembrī Ethereum mainnet tika izvietoti tBTC rc.1 līgumi. 48 stundas pēc sākotnējās izvietošanas izstrādes komanda bija veltīta testēšanai un regulēšanai ar piegādes ierobežojumu 2 TBTC. Pēc šī termiņa 17. septembrī piegādes ierobežojums tika paaugstināts līdz pirmajam lietošanas līmenim 100 TBTC, un mēs paziņojām par tBTC pieejamību ierobežotā režīmā Keep Discord.
22. septembrī piegādes un vtomaticheski ierobežošana palielinājās līdz 250 TBTC, un mēs esam plaši paziņoti, izmantojot tBTC rc.1 tBTC vietni un citus kanālus. Šis statusa pārskats aptver laiku no līguma izvietošanas no 15. septembra līdz 13. oktobrim ~ 17:00 pēc UTC, lai gan lielākā daļa darbību līdz 22. datumam joprojām bija diezgan ierobežota (pirms 22. datuma tika izlaista tikai 7.02 TBTC). ), un sistēma vēl nav plaši izziņota.
Sistēmas izpratne
Mūsu kopiena ir viena no vissvarīgākajām Keep un tBTC nākotnes sastāvdaļām: galu galā decentralizēta sistēma ar centralizētu izstrādes komandu nav pārāk decentralizēta. Kā mēs vēlamies teikt, sistēma ir decentralizēta tikai tiktāl, cik tās centralizētā sastāvdaļa ir decentralizēta. Kopiena Keep ir paveikusi neticamu darbu, izveidojot daudz noderīgu uzraudzības rīku Keep un tBTC ekosistēmām, izmantojot programmu Playing for Keeps, kas piešķir KEEP žetonus par izcilu darbu, reklamējot projektu un pašu sabiedrību.
Vairāki no šiem rīkiem ir izmantoti šī ziņojuma sastādīšanai. Šajā nolūkā, ja vēlaties izsekot pašreizējo un vēsturisko tBTC sistēmas stāvokli, informāciju varat atrast šajās vietnēs:
Apjoms un aktivitāte
Pirmkārt, ātri apskatiet sistēmas apjomu un aktivitāti pirmajās nedēļās pēc izlaišanas:
Kopš izvietošanas ir izlaisti 3 287,91 TBTC.
2777,91 TBTC tika izpirkts, kas nozīmē, ka atbilstošā BTC tika pārsūtīta no adresēm, kuras kontrolēja tBTC parakstītāji, un atpakaļ uz citām adresēm Bitcoin ķēdē.
Šajā laikā tika veikts 841 depozīts.
TBTC noguldījumus atbalsta parakstītāju grupas, kas ETH nodrošina nodrošinājumu, lai nodrošinātu to pieejamību. Tas nozīmē, ka sistēmas darbība ir atkarīga ne tikai no atvērto noguldījumu skaita, bet arī no tā, cik obligācijas ir pieejamas jaunu noguldījumu nodrošināšanai. Pašlaik sistēmai ir pieejams ~ 58 680 ETH, no kuriem 29 830 ETH ir piesaistīti esošajiem noguldījumiem. Pašreizējais piegādes ierobežojums ir 750 BTC, un pašreizējā emitētā summa ir 513 TBTC, tāpēc pieejamā ETH ir vairāk nekā pietiekama, lai uzņemtu pieejamo vērtību.
Pārvaldības darbības
Komanda darīja tikai vienu lietu, lai mainītu tīkla īpašības: neilgi pēc piegādes ierobežojuma palielināšanās līdz 250 TBTC mēs noguldījumiem pievienojām divus papildu partiju lielumus — 5 BTC un 10 BTC. Šis partijas lieluma palielinājums tika veikts, lai ņemtu vērā tajā laikā spēkā esošās salīdzinoši augstās gāzes cenas, jo depozīta atvēršanai ir noteikta likme. Lielāka partijas lieluma atvēršana ļauj rentablāk pārvietot BTC sistēmā, vienlaikus palielinot vienreizēju noguldījumu izmaksu risku (jo katra parakstītāja grupa tagad ir atbildīga par vairāk BTC un attiecīgi palielina obligācijas summu).
Kopš tā laika atvērtie 372 noguldījumi (ne visi no tiem tika finansēti) bija ar šiem lielākiem partiju lielumiem — tikai 55% no noguldījumiem, kas atvērti kopš rc.1 atbrīvošanas.
Novērotās likvidācijas
Sistēmas darbības pirmajā mēnesī mēs redzējām 4 likvidācijas, gandrīz visas pirmajā nedēļā. Ņemiet vērā, ka šajos nolūkos kļūme tiek uzskatīta par notikumu, kura rezultātā BTC tika likvidēta vai acīmredzami zaudēta. Katrs no tiem ir detalizēti aprakstīts konkrēta iemesla dēļ.
TBTC sistēma pat RC stāvoklī ir unikāla ar to, ka tā ir decentralizēta, vienlaikus nodrošinot, ka katrs TBTC atbilst izpērkamajiem BTC. Tas ir unikāls arī ar to, ka tas ir paredzēts, lai nodrošinātu, ka TBTC turētājs var atgūt līdzvērtīgu BTC daudzumu lielākās sistēmas kļūmju gadījumā, uz parakstītāju paaugstināta riska rēķina.
Šis noformējuma lēmums tika apstiprināts kandidātu jautājumā: lai gan bija 4 noguldījumi (0,5% no visiem noguldījumiem, kas sistēmā sastāda ~ 0,5% no kopējās emisijas vērtības), kuriem radās problēmas, ieguldītājs visos gadījumos varēja saņemt to vērtību BTC. Turklāt tikai viena parakstītāja emisijas rezultātā tika zaudētas parakstītāja obligācijas. Lai gan mēs acīmredzami vēlētos, lai obligācijām nebūtu problēmu un zaudējumu, galvenais tīkls nekad nav tāds pats kā testa tīkls, un, izmantojot kādu no abām sistēmām, pastāv zināms risks.
Pārejas starp depozīta stāvokļiem
Divi noguldījumi, viens 7. oktobrī (0,1 BTC) un viens 27. septembrī (0,2 BTC), tika likvidēti pārejas trūkuma dēļ starp valstīm.
Ar sabiedrības palīdzību komanda palīdz pārvietot noguldījumus, kas atrodas noteiktos štatos, kas varētu novest pie likvidācijas viņu “nākamajos” štatos. Lai gan dApp parasti to dara, lietotāji dažreiz var atteikties no dApp iestudēšanas straumes, un parakstītājs, kurš apstrādā galveno materiālu, pašlaik automātiski nenosūta depozītu caur šiem stāvokļiem. Abi šie noguldījumi radās šādas stāvokļa pārejas neiespējamības dēļ — pirmais notika vairākas stundas pirms to iespiešanas risinājuma iespējošanas, otrais — kļūdas dēļ šajā risinājumā.
ECDSA klientiem ir paredzēts darbs, lai par to rūpētos īstermiņā.
Trūkst sejas parakstu dublējumu
25. septembrī 10 BTC depozīts tika likvidēts, jo parakstītāji savlaicīgi nesniedza parakstu, lai apstiprinātu atpirkšanu, kas tika izmantots, lai BTC atgrieztos no tBTC sistēmas uz BTC ķēdi. Viens no attiecīgajiem operatoriem paraksta laikā, lai saņemtu izpirkšanu, sazinājās ar mums, lai norādītu, ka viņi novēro sava klienta aktivitātes trūkumu.
Izpētījis tīkla situāciju, mēs noteicām, ka vienam no parakstu grupas operatoriem ir neatgriezeniski zaudēti koplietotās atslēgas dati, jo nepietiekamu dublējumu un servera maiņas (kas nav saistītas ar klienta programmatūru) kombinācijas dēļ. Mēs koordinējām līdzekļu likvidāciju, kā rezultātā visi obligāciju parakstītāji tika atgriezti parakstītājiem, kuri nodrošināja depozītu. Sākotnējais noguldītājs, izmantojot šo likvidāciju, varēja iegūt 10 TBTC turpmāka cita noguldījuma izpirkšanai, saglabājot sistēmas pamata pārliecību, ka TBTC turētāji būs drošībā.
Rezultātā mēs esam veikuši arī vairākus papildu pasākumus, lai samazinātu šīs problēmas atkārtošanās iespējamību:
Mēs esam pārliecinājuši attiecīgo operatoru uzticēt ārpakalpojumus vienam no tarifu nodrošinātājiem, lai panāktu lielāku uzticamību.
Mēs sazinājāmies ar pārējiem sistēmas operatoriem, lai atgādinātu viņiem, ka viņu darbības plānā regulāri jāveic galveno materiālu dublējumi.
Mēs esam pievienojuši vēl dažus CTA savai dokumentācijai, lai uzsvērtu, ka galvenā materiāla dublēšana ir sistēmas operatoru pamata gaidīšana.
Sacensību stāvoklis ECDSA klientā
26. septembrī 10 BTC depozīts tika likvidēts sakarā ar sacensību apstākļiem ECDSA klientā, ko izraisīja vairāki notikumi:
BondedECDSAKeepCreated notikuma dublikātu ECDSA klients saņēma no trim aģentiem, visus ~ 30 sekundes pēc pirmā notikuma. Mums ir aizdomas, ka iemesls bija īstermiņa tīkla reorganizācija.
Laikā, kas pagājis kopš pirmā notikuma saņemšanas, visi 3 parakstītāji pabeidza sadalītās atslēgas ģenerēšanas procedūru, ģenerēja privātās publiskās atslēgas un publisko atslēgu grupai, kas atbilst šim notikumam.
Tajā pašā laikā visi trīs parakstītāji arī iesniedza darījumus, lai publicētu BondedECDSAKeep līguma publisko atslēgu.
Neviens no trim darījumiem netika apstiprināts tiešsaistē.
Tā kā klients manipulēja ar saistīto ECDSA veikalu atmiņas skatiem, pēc atslēgu ģenerēšanas pabeigšanas un pirms publiskās atslēgas publicēšanas darījuma apstiprināšanas bija laika logs, kurā atkārtots notikums parasti aktivizē otrās atslēgas ģenerēšanu. Rezultātā iepriekšminētajā scenārijā visi trīs parakstītāji izveidoja otro atslēgu un otro atslēgu nosūtīja ķēdei. Ķēdes līgums pamatoti noraidīja šo otro atslēgu; tomēr klienta sakritības dēļ otrā atslēga pārrakstīja pirmo atslēgu sistēmas pastāvīgajā glabāšanā, un abi atslēgu ģenerēšanas cikli bija veiksmīgi.
Kad atslēgu ģenerēšana ir pabeigta, klients sāk uzraudzīt notikumus par ķēdes parakstu pieprasījumiem — tas ir mehānisms, ko izmanto, lai atbildētu uz izpirkšanas pieprasījumiem. Šajā gadījumā katrs no 3 depozīta parakstītājiem izveidoja divus notikumu vērotājus, pa vienam katrai atslēgai. Kad parādījās pieprasījums parakstīt izpirkšanu, abi novērotāji to ieraudzīja un mēģināja piedalīties tiešsaistes parakstu apmaiņā. Protokola rakstura dēļ, ja 6 parakstītāji ar diviem dažādiem koplietojamo atslēgu komplektiem mēģina pabeigt vienu parakstu, parakstīšanas protokols atkārtoti izgāzās. Tāpēc izpirkšanas parakstu nevar nodrošināt.
Pēc depozīta slēgšanas viņiem tika atdota apmēram 1/3 no katra parakstītāja depozīta. Noguldītājs tika apvienots TBTC, tāpat kā iepriekšējā gadījumā, saglabājot sistēmas garantijas noguldītājiem. Komanda apstiprināja, ka galvenie kopīgie resursi, kas sasniedza pastāvīgu glabāšanu, bija atslēgai, kas nesaņēma BTC, tādējādi pamatā esošais BTC tika zaudēts. Tas padara parakstītājus neiespējamu saņemt vairāk nekā jau atgrieztās obligācijas.
Šī incidenta rezultātā tika veiktas vairākas izmaiņas:
Tajā pašā dienā, kad reaģēja uz incidentu, PR tika apvienots, iekļaujot sacensību pamatnosacījumu, un izlaidums tika atzīmēts un veidots ar šīm izmaiņām. Visiem operatoriem tika paziņots par klienta kategorijas jaunināšanu un iespējamiem obligāciju zaudējumiem.
Nedēļas laikā bija gatavs rīks galveno galveno krājumu izpētei. Lai gan rezultāts nebija pietiekams, lai atgūtu BTC, rīki veido pamatu nākotnes galvenajām atkopšanas vajadzībām. Mērķis ir panākt, lai atslēgu atgūšana būtu neparasta, bet labi atbalstīta klientu operāciju sastāvdaļa, jo tas ir mehānisms, ar kura palīdzību operatori parasti var atgūt jebkuru likvidācijas laikā zaudēto vērtību.
Klienta laidiens 1.4.0 tika izlaists neilgi šonedēļ, pievienojot papildu momentuzņēmumus no galvenajiem materiāliem, tāpēc, pat ja ir vēl viena iespēja pārrakstīt atslēgas materiālu, visas visu paaudžu atslēgu visas atslēgu daļas tiks saglabātas atsevišķā direktorijā, nepārrakstot.
Cita veida neveiksmes
Mainnet tīklā ir novēroti vairāki citi neveiksmes veidi, no kuriem neviens nav novērsts, kā apkopots zemāk:
Noguldītāji, kuriem nav izdevies papildināt savus atvērtos noguldījumus. Tas noved pie noguldītāju atvēršanas maksas zaudēšanas noguldītājiem. Parakstītāju obligācijas tiek turētas īsu laika periodu (3 stundas), un pēc tam parakstītāji tos var emitēt. Daži no viņiem ir redzēti ķēdē.
Līdzautori nepareizi finansē noguldījumus (nosūtīt parakstītāja grupai mazāk nekā prasītā BTC summa). Neviens no tiem netika redzēts tīmeklī pirmo mēnesi; tomēr šajos gadījumos pamatā esošo BTC var atgūt ar zināmu koordināciju, ja parakstītāji strādā kopā. Turpinās darbs šīs koordinācijas automatizēšanā.
Noguldītāji nespēja savlaicīgi pierādīt finansēšanas faktu. BTC finansēšanas darījums jāapstiprina ar 6 apstiprinājumiem 3 stundu laikā pēc tam, kad depozīts ir saņēmis publisko atslēgu, vai arī parakstītāji var slēgt depozītu. Pierādījums var netikt sniegts laikā, ja BTC darījums tiek izrakts pārāk lēni un noguldītājs nepalielina savu maksu vai ja darījumam ir savi apstiprinājumi, bet noguldītājs nekad neuzrāda ķēdei pierādījumus. Viens no tiem tika novērots pirmā mēneša laikā; tāpat kā nepareiza finansējuma gadījumā pamatā esošo BTC šajos gadījumos var atgūt, izmantojot koordināciju. Tāpat kā nepiemērota finansējuma gadījumā, arī pašlaik tiek veikts darbs pie šīs koordinācijas automatizēšanas saistību neizpildes gadījumā.
Relay servisa ierīcei beidzas degviela. TBTC starpķēžu raksturs prasa Relay SPV, kas ļauj Ethereum līgumiem apstiprināt Bitcoin darījuma esamību Bitcoin ķēdē un apstiprināt to noteiktu skaitu reižu. Bez šī komponenta finansējumu un izpirkšanu nevar nosūtīt tBTC, kas apturēs depozīta / izpirkšanas procesu sistēmā. Jebkurus nepierādītos līdzekļus joprojām var atdot, tāpat kā lielākajā daļā citu valstu, kurās sistēma var iekļūt, taču tas acīmredzami nav ideāls. Šīs konkrētās problēmas pamatcēloņi joprojām tiek izmeklēti — nevarēja atvērt bilances pārbaudes paziņojumu un uzturētāja nepietiekamo līdzekļu lapu. Par laimi, Strudel.finance komanda pamanīja šo problēmu neilgi pēc tās sākuma. un sāka lejupielādēt Relay atjauninājumus — vispirms manuāli un pēc tam automātiski. TBTC sistēma (un Strudel.finance sistēma, kas arī paļaujas uz Relay) šajā laikā darbojās lieliski. Jūs varat arī izlasīt viņu emuāra ierakstu par notikušo.
Parasti kopiena darbojas kā komandas “pēdējās iespējas paziņotājs”, kā rezultātā lielākā daļa komandas uzmanīgi seko Keep Discord pieminējumiem. Kad Strudel.finance sāka stafeti, neviens nepiesniedza komandu, kamēr Strudel komanda to nedarīja. Diemžēl viņi sazinājās ar tBTC Discord serveri, nevis Keep serveri, kas ir jauns un kuru komanda uzmanīgi neievēro. Mēs paši atklājām problēmu un to novērsām, bet rezultātā mēs arī sākām rūpīgāk uzraudzīt tBTC Discord.
Sabiedrības līdzdalība
Kā minēts iepriekš, kopienai ir liela loma veiksmīgā un pareizā tBTC sistēmas darbībā ー komanda būtībā neizdod TBTC, pārsvarā nepārvalda tīkla mezglus un lielā mērā nesasaista ETH. Patlaban gaidāmais TBTC un aktīvie parakstītāji lielā mērā ir ārpus mūsu kontroles, un mēs paļaujamies un mudinām uz kopienas atgriezenisko saiti un saziņu, lai palīdzētu virzīt gan projektu attīstību, gan maz ticamu vai neparastu problēmu atklāšanu.
Mēs vēlējāmies izcelt specifiskus ieguldījumus no dažādām kopienas daļām, ko parasti apbalvo Playing for Keeps:
Palaist skriptus: vairāki kopienas locekļi palaiž papildu skriptus, lai izsekotu un pārvietotu sistēmas stāvokli starp depozītiem, kur tas ir piemērots. Šādos gadījumos atlaišana ir labi piemērota aizsardzībai pret atsevišķiem neveiksmes punktiem.
Pētījums: Kā norādīts šī ziņojuma sākumā, vairāki kopienas locekļi ir apkopojuši atšķirīgus viedokļus par dažādiem Keep un tBTC sistēmu aspektiem. Rezultāts ir lieliski rīki, kas ir ātri un sniedz daudz noderīgas informācijas par tīklu. Komanda pati izmanto dažus no šiem rīkiem, ja tie sniedz atšķirīgu skatu no mūsu izveidotajiem rīkiem.
Relay SPV Update: Strudel.finance puiši turpināja Relay darboties situācijā, kad mūsu pašu uzturētāja konta atlikums bija nepietiekams (sīkāku informāciju skatiet citu veidu neveiksmēs). Pašlaik mēs strādājam ar viņiem sadarbībā, lai mudinātu vairāk cilvēku regulāri atjaunināt Relay, jo tas būtībā ir sabiedrisks labums, un mūsu galvenais atbalsts tam bija apstākļu, nevis nolūka dēļ.
Secinājums un turpmākās darbības
Pirmajā tBTC pastāvēšanas mēnesī radās salīdzinoši maz lielu problēmu. Divi jautājumi, kas tika konstatēti, ietekmējot lietotāju, tika pamanīti sistēmas pirmajā nedēļā, un tie uzlaboja ECDSA klienta noturību un labāku izpratni par kopienas sākotnējām cerībām uz klienta tiešsaistes pieredzi. Mēs neesam dzirdējuši par klienta programmatūras kļūmēm, un vairākas komandas vērsās pie mums, lai atzīmētu klienta vispārējo stabilitāti.
Darbā ir vairāki īstermiņa un vidēja termiņa klientu uzlabojumi, kas jau bija iekļauti ceļvedī un būtu palīdzējuši pirmajā mēnesī, vai kas ir tieša novērotā uzvedība pirmajā mēnesī. Šeit ir daži piemēri:
Automatizētas atmaksas, lai automātiski koordinētu atmaksu finansēšanas problēmu gadījumā.
TBTC specifiska rīcība ECDSA klientā, lai novērstu stāvokļa pārejas problēmas. Šobrīd tas tiek darīts ar ārpus joslas skriptu izveidošanu, taču tā iekšējā integrācija ECDSA klientā to padarītu par parakstītāju tiešu atbildību.
Atbalsts pastāvīgai krātuvei, kas nav balstīta uz disku, lai ļautu glabāt koplietotās atslēgas, piemēram, šifrētus S3 segmentus vai citas uzticamas pārvaldītas pastāvīgas krātuves formas, kurām nepieciešamas mazāk noturīgas rezerves rezerves.
Apsvērums par partijas lieluma samazināšanu, lai samazinātu depozīta risku. Lēmumi par partijas lielumu līdzsvaro katra depozīta risku ar ieguves efektivitāti (jo noguldījumiem ir fiksēta pieskaitāmā summa jaunu partiju atvēršanai) un citiem stimulējošiem komponentiem (piemēram, atlīdzības mehānisms likmju izdarīšanai).
Decentralizējot Bitcoin grūtības stafetes pakalpojumu Ethereum, iedrošinot grūtības pārraides pakalpojumu sadarbībā ar citām komandām, kuras to izmanto, piemēram, ar Strudel.finance komandu.
Šķiet, ka tBTC rc.1 pakāpeniskā piegādes robeža parakstītājiem un lietotājiem ir skaidri parādījusi, ka laika gaitā uzticībai sistēmai vajadzētu palielināties, kas ir pierādīts praksē. Mēs joprojām esam pārliecināti, ka lietotāju līdzekļi nekad netika apdraudēti un ka lietotāju līdzekļu atgūšanas mehānismi neparedzētu kļūmju gadījumā darbojās tieši tā, kā paredzēts.
DeFi priekšā vēl ir daudzu mēnešu un gadu decentralizēti BTC ieņēmumi!